Ešte k tým ženám

Autor: Lucia Dianová | 19.3.2012 o 23:12 | (upravené 6.2.2013 o 9:03) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  793x

Dnes som, ani neviem ako, načala tému živú, bohatú, večnú, hádavú, oči prevracajúcu, slzy vyvolávajúcu a ešte neviem akú. Tie riadky vznikli rýchlo, v podstate tajne, na vyplnenie dlhej chvíle. Podľa reakcií však usudzujem, že viacerí ma hodili do jedného vreca, presne do toho, do ktorého nechcem patriť.

Viem, že môžem mudrovať, koľko len chcem, prplať sa vo vzťahoch, hľadať chyby a nachádzať nádejné riešenia... A keď príde na psa mráz, budem možno konať presne opačným spôsobom. Preto som vyššie nenapísala, že do toho spomínaného vreca NEPATRÍM, ale že doň patriť nechcem. A v tom je veľký rozdiel. Preto nie som zástankyňou tých zarytých jedno alebo druhostranných názorov, ktoré nie sú schopné prihliadnuť aj na možnosť, že chyba možno nie je celkom chyba, respektíve že sa na ňu možno dívať aj inak, ako len obviňovať jeden druhého. Mohla by som vypočítať milión chlapských vrtochov, postupov, patentov a "zlepšovákov", ako nás zaručene nasr......diť. A my, ženy, ich máme tiež v repertoári. Zopár:) Ale o tom sa dnes píše dosť a neviem, na čo a či je to vlastne dobré. Nemáme predsa hľadať rozdiely, ale to čo nás spája. Nie iba to prvotné biologické, ale aj to vnútorné, veď sme evolučne aj pokrokovo na vysokej úrovni, nie? Preto dúfam, že budeme mať toho "spájavého" stále dostatok, aby nás nejaké psychické a telesné predispozície nezruinovali a nevrátili do stavu prvotnopospoľného. A aby sme si zachovávali to pekné, čo vzťah robí vzťahom, hoci sú to niekedy nezmyselné čakania na partnerovu pozornosť, plodiace v predošlom článku spomínaný samonasierací proces a hoci je tým pekným možno i maximálna koncentrácia na jedinú, v tú chvíľu najpodstatnejšiu vec na svete...Napríklad futbal:) PS: Chcela by som vynájsť nejaké "pripomínatko", ktoré by mi tieto riadky vohnalo do hlavy vždy, keď budem mať nejaký ten typický ženský rapel...:) Ale jedine ten. Ak by v tom bolo niečo vážne, beda, beda!!!
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

SVET

Taliansky premiér Renzi po prehre v referende podá demisiu

Hlasovanie zaznamenalo vysokú účasť.


Už ste čítali?